SYKORA CASE STUDY

Spoločnosť SYKORA už od roku 1992 vyrába kuchyne a nábytok vo vysokej kvalite. Za tú dobu sa vďaka svojim skúsenostiam, znalostiam a požiadavkám od zákazníkov stala jedným z najväčších výrobcov svojho druhu. Kuchyne od tohto výrobcu nájdete nielen v množstve slovenských domácností, ale aj v ďalekom zahraničí.

V roku 2019 sa rozhodla posunúť svoje výrobné možnosti a zefektívniť celý proces nákupom najmodernejších technológií, ktoré sú momentálne na trhu. Celá linka bola dodávaná spoločnosťou TEKMA, ktorá vďaka svojim dodávateľom vytvorila kompletné riešenie výrobnej linky. Za zmienku stojí určite supervisor, ktorý slúži na kontrolu a riadenie celej linky bez ohľadu na výrobcu danej technológie. Takto softvérovo zastrešená linka zabezpečí bezpečný a optimalizovaný priebeh dielca celou výrobnou linkou.

Cieľom tejto výrobnej linky je maximalizovať potenciál v počte vyrobených kusov, zefektívniť riadenie skladových zásob, možnosť pracovať s viacerými druhmi materiálov (foliované, dyhované a lakované dielce), znížiť riziko poškriabania a poškodenia dielcov a samozrejme znížiť ručnú manipuláciu s dielcami.

Spoločnosť
SYKORA
Mesto
Vizovice
Česká Republika
Zameranie
výroba kuchýň a nábytku
Webová stránka
www.sykora.eu
Reference - Tekma
Hotové dielce, ktoré boli naformátované na nárezovom centre, prichádzajú do priebežného CVM skladu, ktorý upravuje rýchlosť linky na ďalšiu následnú operáciu, ktorou je olepovanie. Tu nájdeme plne automatický stroj Biesse STREAM B MDS 2.0, ktoré je vybavený spätným dopravníkom, automatickou zmenou typu hrany a tiež manipulátorom Winner W1, ktorý dokáže dielce pripraviť na ďalší olepenia alebo umiestniť na ďalší dopravník, to všetko bez spomalenia olepovaciého procesu.
Takto naformátované a oblepené dielce prichádzajú k ďalšiemu priebežnému skladu s dvoma roboty, opäť dodávané spoločnosťou BIESSE, ktorí majú na starosť priebežné ukladanie dielcov pre ďalšie spracovanie. V linke je tiež počítané s lakovanými dielcami, ktoré obsluha vloží na dopravníkový pás k ďalšiemu samostatnému robotu, ktorý opäť slúži ako medzisklad pre lakovacie dielce, ktoré ešte čaká ďalšie opracovanie. Tento priebežný sklad má kapacitu 1900 dielcov.
Predposledná operácia na dielci je vŕtanie a frézovanie. Túto operáciu majú na starosť dve vŕtacie centrá Biesse Vektor 15. Táto technológia umožňuje flexibilné vŕtacie a frézovacie operácie zo všetkých strán dielca, vrátane automatickej montáže kovania. Ako finále je automatická linka Biesse na balenie zmontovaných častí kuchýň a ďalšieho nábytku. Takto kvalitne zabalený nábytok je pripravený k doprave a na inštaláciu u zákazníka.
Okrem vyššie predstavenej výrobnej linky zákazník tiež vlastní lakovaciu technológiu opäť od spoločnosti TEKMA, ktorá má výhradné obchodné zastúpenie skupiny CEFLA, ktorá sa radí medzi najväčších producentov lakovacích technológií na celom svete. Zákazník pre svoje lakovanie využíva striekací automat Cefla iBotic a stroj pre lakovanie hrán SmartEdge. Pomocou týchto strojov je spoločnosť Sykora schopná nalakovať dielca v požadovanom množstve a kvalitě. Pre ďalšie obrábanie atypických dielcov u zákazníka Sykora nájdeme 5-osé obrábacie centrum Biesse Rover B 1650 G.

Celej  firme SYKORA prajeme veľa spokojných zákazníkov

TEAM TEKMA

BIESSE
CEFLA
CVM